20

Študentský Cech Strojárov

0
Herkules
počet ludí v posilňovni
Partneri
Čo nás čaká
Beánia Strojárov 2013

Dňa 23. Novembra bol pre študentský parlament Študentského cechu strojárov „deň D“ roku 2013. Ich najväčšia akcia, Beánia Strojárov, sa konala opäť v sobotu a očakávala sa veľmi vzácna návšteva. Všetko bolo pripravované s myšlienkou, že tento ročník bude výnimočný a prelomový a to nie len pre strojárov, ale pre celú najväčšiu technickú univerzitu na Slovensku. Účasť na akcii totiž prisľúbil najvyšší zástupca univerzity a jej predstaviteľ, rektor prof. Ing. Robert Redhammer, PhD.. Nie je nám známe, že by až do osudnej soboty niekedy v novodobej histórií univerzity Beániu hociktorej fakulty navštívil rektor. Táto výnimočná chvíľa prišla až v roku 2013, kedy univerzita datuje už 76 rokov svojej existencie. Ako hrdých strojárov nás nesmierne teší, že si rektor vybral práve našu Beániu a tým potvrdil povestnú kvalitu akcie. O to väčšia však bola výzva pre organizátorov spraviť niečo viac ako po minulé roky. Dnes už môžeme konštatovať, že v konečnom dôsledku všetko klaplo ako malo a akcia bola tento rok skutočne výnimočná. K tomu sa vyjadril aj prorektor STU prof. Ing. Marián Peciar, PhD., ktorý podľa jeho vlastných slov nevynechal ani jedinú Beániu Strojárov v jej 22 ročnej histórií: „Musím skonštatovať, že to bola doteraz asi najlepšie zorganizovaná beánia.“ Tieto slová potvrdili, že úpravy a vylepšenia, ktoré organizátori tento rok vykonali, padli na úrodnú pôdu a akciu posunuli zas na vyššiu úroveň.
Organizátori veľmi pekne ďakujú všetkým hosťom za účasť a veria, že sa im tohtoročná Beánia Strojárov páčila a všetkých vás radi privítajú opäť o rok.
Galérie kompletné :)
foto sála: Veronika Budzáková Photography
foto ateliér: Miloš Obert Photography
Ale späť k programu. Všetko začalo ako každým rokom úderom šiestej hodiny večernej a prvý hostia sa pomaly začali schádzať pri vstupe. Po prorektorovi a rektorovi sa dostavilo aj vedenie našej fakulty na čele s dekanom prof. Ing. Ľubomírom Šoošom, PhD, ďalší reprezentanti fakulty a zástupcovia sponzorov. Netrvalo dlho a sála začínala praskať vo švíkoch. Niet sa ani čomu čudovať, veď bohatý program a ešte bohatšia tombola bola obrovským lákadlom. Na príchod sa čakalo približne do pol ôsmej večer. Keď prišli aj posledný hostia a absolvovali welcome drink, moderátor večera Slávo Jurko odpálil šou!
Najprv privítal všetkých zúčastnených a postupne za potlesku hostí vyzval k úvodným slovám predstaviteľov univerzity a fakulty. Následne si Študentský cech strojárov (v zastúpení predsedu Bc. Mária Kirku) a dekan fakulty vymenili vzájomne dary na znak vynikajúcej spolupráce a potom už nasledoval otvárací valčík v podaní rektora, prorektora, dekana a prodekanov s partnerkami a tým bola Beánia Strojárov 2013 oficiálne zahájená. Po valčíku už predviedol ukážku tanca profesionálny tanečný pár. Keďže strojári sú večne hladný ľudia, skôr ako sa sami pustili do tanca vychutnali si slávnostnú večeru. Po nej však už nasledovalo prvé tanečné kolo a do tanca hral tradičný hudobný hosť Beánie Strojárov, Club 84. Po doznení poslednej piesne prvého tanečného kola si všetci opäť posadali na svoje miesta, aby si naplno vychutnali ďalšie tanečné vystúpenie večera, ktoré už bolo dnešnej dobe bližšie a postaral sa oň účastník televíznej talentovej súťaže Matúš Pišný. Keď dokončil svoje tanečné číslo a nechal ľudí s obdivom v sále, moderátor vyzval všetkých prítomných prvákov, aby predstúpili a zložili sľub potrebný na prijatie do veľkej strojárskej rodiny. Ako každým rokom lákadlo vychladenej domácej vytiahlo na parket aj staršie ročníky, ale keďže na Beánii sa nešetrí a všetci si ju vychutnávame spoločne, každému sa ušlo dostatok tekutého bohatstva.
Skôr ako sa predviedla hlavná hudobná hviezda večera, uskutočnila sa súťaž pre krásne strojárky o tablet. Vo finále tejto súťaže sa ocitli už len 3 dievčatá, ktoré mali za úlohu vyzliecť čo najviac chalanov do pol pása, pričom každý mal hodnotu jedného bodu. Musíme konštatovať, že 5 – bodová prémia za člena vedenia bola veľkou motiváciou a niektorý jej neodolali za čo im ďakujeme, lebo prispeli tak k výbornej zábave a potvrdili neformálny status večera. Pri odovzdávaní ceny víťazke už chalani zo skupiny HEX dolaďovali nástroje a tak sa všetci presunuli na parket, aby si naplno vychutnali hlavnú hudobnú hviezdu večera. Hity ako „Keď sme sami“, „V piatok podvečer“ a iné nenechali ani jednu košeľu suchú a ľudia len veľmi ťažko dovolili skupine zísť z pódia.
Večer pokračoval súťažou o kráľa a kráľovnú Beánie. Veľkým pozitívom je, že tento rok súťaž vyhral skutočne zmiešaný pár k čomu im gratulujeme a z čoho mali aj oni určite radosť, pretože získali hodnotné ceny a krásne korunky na hlavu v podaní skrutky a matice ako pravý Strojári!
Moderátor doprial prítomným ešte zopár minút na kúpu posledných tombolových lístkov a potom začal hľadanie víťaza hlavnej ceny večera, ktorou bol silvestrovský výlet do Paríža. To, že Strojárska beánia sa môže každým rokom chváliť bohatou tombolou, je predovšetkým vďaka sponzorom. No tento ročník bola tombola až nevídane veľká za čo vďačíme najmä trom sponzorom: MoreZliav.sk, PSA Peugeot Citröen a Canadian bilingual institute.
Koniec tomboly znamenal aj koniec práce pre moderátora večera Sláva Jurka, ktorý všetkým poprial príjemnú zábavu do skorých ranných hodín a Club 84 začal jeho slová napĺňať. Overená zábava v podaní živej hudby nesklamala ani týmto rokom a dopriala hosťom zábavu, z ktorej ich určite celú nedeľu boleli nohy. Aby sme nezabudli okrem živej hudby v hornej sále sa o zábavu v sále dolnej po celý večer staral Dj Maroš a posledné tóny večera doznievali až po štvrtej hodine rannej nasledujúceho dňa.